Aktualności

 • Dec 19, 2018
  WESOŁYCH ŚWIĄT więcej »
 • Aug 31, 2018

  Z ubezpieczeniem szkolnym NNW Twoje Dziecko będzie objęte ochroną ubezpieczeniową całą dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od miejsca pobytu.

  więcej »
 • Jun 6, 2012
  Powstała nowa wersja strony.

FAQ

Będąc właścicielem samochodu i polisy OC masz prawo do...

Jak skutecznie wypowiedzieć ubezp. OC na pojazd zawarte przed zmianą ustawy tj przed dniem 11.02.2012r?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń na życie?

Obowiązki związane z ubezpieczeniem OC samochodu

Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r

Przepisy są tak skonstruowane, aby trudno było w ogóle nie mieć obowiązkowego ubezpieczenia OC.
W takim wypadku, osoba przez nas poszkodowana, nie musi dochodzić od nas roszczeń i może udać się wprost do naszego ubezpieczyciela.
Z tych samych powodów, jeśli zapomnieliśmy w terminie wykupić nową polisę, "stara" jest przedłużana automatycznie. Zostanie ona przedłużona także wtedy, gdy kupiliśmy nową polisę w innej firmie, a nie wypowiedzieliśmy poprzedniej umowy.
Nasz stary ubezpieczyciel nie wie (bo niby skąd?), że ubezpieczyliśmy się gdzie indziej, a więc nalicza składkę ponieważ ma taki obowiązek ustawowy. Niestety, niezależnie od tego, czy kupiliśmy obowiązkowe ubezpieczenie gdzie indziej, czy też zignorowaliśmy ten obowiązek, firma, która przedłużyła naszą umowę, ma prawo zażądać od nas zapłaty. I z całą pewnością zrobi to.
Agent który dba o swoich Klientów, dopilnuje na pewno terminu i w odpowiednim momencie pomoże dokonać wyboru pomiędzy kontynuacją polisy u tego samego ubezpieczyciela czy inną- lepszą ofertą u innego.

 • Gdy sprzedajemy samochód
  Auto sprzedajemy wraz z ubezpieczeniem. Polisa działa na rzecz nowego właściciela, chyba że wypowie on umowę ubezpieczenia.
  Jeśli jej nie wypowie i wykupi inną, będzie jednocześnie korzystał z dwóch polis OC i dwa razy płacił!
  Sprzedający także musi poinformować swojego ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu. Powinien to zrobić jak najszybciej, aby uniknąć kłopotów w przypadku gdy Kupujący okaże się "szkodowy". Zgodnie z przepisami Sprzedający ma na zgłoszenie tego faktu 30 dni. Najlepiej uczynić to "niezwłocznie"

 • Gdy kupujemy samochód Jeśli kupujemy używany samochód, zbywca ma obowiązek przekazać nam swoją polisę OC. Jeżeli nie odpowiada nam oferta jego ubezpieczyciela, możemy wypowiedzieć umowę. W przeciwnym wypadku firma ma prawo dokonać rekalkulacji składki wg danych nabywcy i może czekać nas dopłata do ubezpieczenia. UWAGA!!!
  Jeżeli sprzedający twierdzi, że nie ma wykupionego OC, możemy zażądać od niego potwierdzenia tego faktu na piśmie, lub wystąpić do UFG z zapytaniem, czy faktycznie tak jest.

  Pamiętajmy że, kupowanie samochodu bez aktualnej polisy OC wiąże się ze sporym ryzykiem!!!         I mamy obowiązek w tym samym dniu wykupić polise OC

Sposób wykorzystywania wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym

Ubezpieczyciele chwalą się tańszymi ubezpieczeniami. Czy warto z nich korzystać?